Ostatnia z dróg, która służy mieszkańcom do komunikacji z SP1 im. Jana Pawła II w Sulejowie przestaje być przejezdna.

 Brak remontu, zniszczenia nawierzchni gruntowej, usypywane codziennie przez mieszkańców wały mające na celu zabezpieczenie posesji przed kolejnymi podtopieniami. Rzeczywistość dla zmotoryzowanych staje się coraz gorsza.

 Po zlikwidowaniu możliwości zatrzymywania oraz parkowania na pasie zieleni przy ulicy Koneckiej po stronie szkoły, kilku akcjach policji skierowanych w rodziców biegających przez DK74 parkujących „pod lasem” to właśnie w obliczu przeciągającego się remontu ulicy Koneckiej, cały ruch samochodów kierujących się do szkoły korzysta z tej drogi.

 I śmiało można powiedzieć że jedynie suchej jesieni zawdzięczamy to, że drogą z problemami ale wciąż możemy przejechać. Zamulone rowy, brak odpływu i tak duży ruch, w ciągu kilku godzin po większych opadach, odetną mieszkańców od możliwości wyjazdu w obu kierunkach. 

 Z pewnością zbliżający się koniec remontu ulicy Koneckiej, poprawi sytuację na tej drodze. Jednak otwarcie hali, zapewne jakieś większe zawody czy imprezy w tym miejscu oraz brak jakichkolwiek wolnych parkingów w tej części Sulejowa uwidocznią te problemy, gdyż zdecydowana większość użytkowników dróg właśnie najpierw tutaj skieruje się z myślą o pozostawieniu swojego auta. 

 Dwie duże inwestycje, nie połączone z zastrzykiem gotówki na usprawnienie sytuacji drogowej musi zostać naprawione szybkimi decyzjami. Jak podano do wiadomości przy okazji uzyskania dotacji z „Polskiego Ładu”, ta droga znajduje się poza planem inwestycji wobec czego środki z własnego budżetu (oraz ewentualnej dotacji celowej) musi znaleźć Gmina Sulejów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.