Dwa zastępy KSRG OSP Sulejów, wśród siedemnastu zastępów PSP oraz OSP z okolicznych jednostek, brały dziś udział w akcji poszukiwawczej, młodej dziewczyny na rzece Luciąży. Poszukiwaniami został objęty odcinek pomiędzy Kłudzicami a miejscowością Włodzimierzów.

 Liczne siły policyjne oraz zastępy strażackie, wśród zebranych od świadków informacji, mieli również takie, które mówiły o młodej dziewczynie przemieszczającej się z nurtem rzeki. Właśnie z tego powodu zadysponowano jednostki specjalizujące się w ratownictwie wodnym, a więc i sulejowskie OSP.

 Nowy quad, nieco bardziej wysłużona łódź oraz dwa samochody, okazały się bardzo przydatnym w działaniach sprzętem. To właśnie nasz czterokołowy pojazd okazał się jedynym, który był w stanie dotrzeć do ratowników i posłużyć do ewakuacji odnalezionej na brzegu rzeki dziewczyny, niesionej na rękach ratowników do miejsca zbiórki służb.

 Przetransportowana do podstawionego wcześniej ambulansu nastoletnia dziewczyna, z objawami delikatnego wychłodzenia, została przebadana przez Ratowników Medycznych.

 

uizysklep

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.