15 kilometrów kabla położonego pod ziemią, 90 kilometrów linii napowietrznych. Liczby robią spore wrażenie, biorąc pod uwagę fakt podsumowania zaledwie jednej gminy Sulejów.

 Rozmowa z przedstawicielem firmy Vatus, dostawcy usług dostępu do sieci internetowej Pawłem Grzybowskim.

 „W tym roku udało się przekroczyć zapowiedzi, w gminie zostały podłączone miejscowości Wójtostwo, Łęczno, Kurnędz i Krzewiny a sam kabel dotarł do miejscowości Biała, gdzie trwają prace nad dokumentacją. 

 Jednak największą niespodzianką dla Nas samych jest ukończenie ulicy Dobra Woda oraz miejscowości Strzelce. Ta inwestycja rozpoczęta została niemal 4 lata temu i skala problemów jaką tam napotkaliśmy, kazała wątpić czy nie były to wysiłki na marne. Dziś już pierwsi odbiorcy w tych dwóch lokalizacjach korzystają z Naszego internetu, muszę przyznać że nie jest to w pełni Nasza zasługa.

 Strzelce i Dobra Woda to zasługa radnego Marcina Gadomskiego, „dręczył” telefonami właściciela sieci energetycznej na którego słupach podwieszamy światłowód. Po rozłożeniu kompletnej instalacji również pomógł w UM Sulejów skrócić czas oczekiwania na decyzje. Możemy śmiało powiedzieć, że na Mikołaja (trochę nawet wcześniej), mieszkańcy dostali prezent od Marcina.

 Obecnie nasz rozwój widzimy tak: Biała, Podkałek, Kolonia Witów. Te inwestycje są już w zaawansowanej fazie. Wiosną i latem wejdziemy z ofertą światłowodową do miejscowości Prucheńsko, Błogie i Barkowice.”

 Jak podkreśla Pan Paweł, jego telefon w każdej chwili służy potencjalnym klientom. Można dzwonić w sprawie nowych przyłączy, pytać czy rozmawiać. Miejsca gdzie dziś nie ma możliwości podłączenia kabla, za pół roku mogą być już miejscem gdzie usługa się pojawi, dlatego też zaprasza do kontaktu. Tel. 793 339 194

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.