Pierwsze kilometry trasy S12 zostały wreszcie objęte procedurą przetargową. Dokumentacja przetargowa niebawem zostanie opublikowana w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Będą to pierwsze kilometry jakie zobaczymy… stojąc na granicy województwa łódzkiego z widokami na wschód. Rozpoczęcie procedury przetargowej dotyczy odcinka długości 14,4km mającego swój początek na granicy województw łódzkiego i mazowieckiego.

 To nie koniec pozytywnych wieści dotyczących tej trasy, w ciągu miesiąca powinna dotrzeć kolejna porcja dokumentów, dotycząca przetargu na kolejne 15,1 km trasy. Łącznie procedowany odcinek liczyć będzie 29,5km i przebiegać będzie od granicy województwa do miejscowości Wieniawa.

 Również trasa S74 nieuchronnie zbliża się w naszym kierunku, realizowany jest już odcinek Mniów-Kielce a w przetargu znajduje się kolejny fragment od Mniowa do granicy województwa łódzkiego.

 Dla Nas samych harmonogram prac przy dokumentacji DK12 wygląda następująco: maj 2024r zakończenie inwentaryzacji przyrodniczej, początek 2025r. prawomocna decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach przyrodniczych. W przypadku innych realizacji, od tej chwili do czasu ogłoszenia przetargu mija około 8-12 miesięcy, wobec czego przetarg na realizację odcinka Piotrków Trybunalski- granica woj łódzkiego może odbyć się w 2026 roku. Będzie to niemal 20 lat od rozpoczęcia procedowania całej trasy S12, i jako osoba blisko związana z tematem tej drogi, nie potrafię powiedzieć dziś czy terminy podawane na urzędowych stronach po raz kolejny nie okazują się fikcją literacką.

 Niemniej zbliżające się realizacje drogowe, które właśnie znalazły potwierdzenie, dają nadzieję duszącym się od smrodu spalin mieszkańcom Sulejowa i okolic na odsunięcie ruchu pojazdów poza obręb ich zabudowań.

uizysklep

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.