Obrazki ze zdjęcia już nie powrócą..

 Zakończone zostały prace związane z pogłębianiem Pilicy. Ponad 6-cio kilometrowy odcinek zagrażający miastu został umocniony, wybrane zostało około 200 tysięcy metrów sześciennych piachu z koryta, dzięki czemu lustro wody zostało obniżone. 

 38 milionów złotych kosztowała całość prac, podpisana 1 grudnia 2020 umowa z firmą Przedsiębiorstwo Inżynieryjne INMEL Spółka z.o.o miała na celu spełnić dwie główne  funkcje, poprawić bezpieczeństwo powodziowe oraz przyczynić się do rozwoju turystyki w rejonie Sulejowa. 

 Niemal 13 miesięcy prac zostanie zwieńczone już w najbliższy wtorek. Na terenie przystani przy ulicy Klasztornej, odbędzie się spotkanie z przedstawicielami wykonawców, władz, samorządowców. 

 Oficjalne zakończenie prac oraz odbiory, pozwolą na kolejne inwestycje w obrębie Pilicy. Tym razem będą to inwestycje w turystykę, zarówno z budżetu samorządów jak i kieszeni prywatnych inwestorów. Już dziś wiadomo o powstającym miejscu do wypoczynku na terenie JOR Polana, plaży na Taraszczyńskiej (umowa o dofinansowanie została rozwiązana) oraz o planach kilku innych przedsiębiorców planujących zainwestować na terenie graniczącym z rzeką Pilicą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.