Pandemiczne obostrzenia nie pozwoliły na otwarcie nowej hali sportowej przy pełnych trybunach. A z pewnością rozmach tej inwestycji ściągnąć mógł na otwarcie więcej osób niż 500 dostępnych miejsc siedzących.

 Nie sposób oddać słowami wrażenia jakie robią oba budynki, niemal 20 milionów złotych jakie zostały wydane głównie dla naszych dzieci to nowoczesne, energooszczędne, najeżone nowoczesnymi technologiami konstrukcje.

 Kilkadziesiąt zaproszonych osób oglądało pokaz możliwości hali, opuszczane kosze do koszykówki, zautomatyzowane siatki chroniące widownię, nagłośnienie, oświetlenie, specjalna wykładzina chroniąca przed kontuzjami zarówno urazowymi jak i zmęczeniowymi to podstawowe zalety jakie zostały przedstawione podczas prezentacji.

 Podczas przeszło dwugodzinnego spotkania, można było usłyszeć z ust przemawiających wiele zarówno faktów jak i anegdot z czasu przygotowania dokumentacji jak i samej budowy, jednak tu odsyłam do zapisu transmisji wideo na Facebookowej stronie Sulejów24.

 Politycy, samorządowcy, przedstawiciele związków sportowych, przedstawiciele wykonawców, dyrekcja szkoły SP1 w Sulejowie oraz przedstawiciele innych placówek oświatowych z terenu Gminy Sulejów, urzędnicy UM Sulejów, przedstawiciele Rady Miejskiej w Sulejowie, ta długa lista licząca kilkadziesiąt nazwisk to zaledwie początek listy zaangażowanych osób w budowę. Na uroczystości starano się nie pominąć nikogo, wspomniany przez Burmistrza Wojciecha Ostrowskiego był również zapalony zwolennik budowy hali, zasiadający w Radzie Miejskiej Konstanty Ruciński, który zmarł rok temu.

 Jak można było usłyszeć z ust przedstawicieli związków sportowych, nowoczesną halę sportową w Sulejowie już mają „na oku”, i już za tydzień właśnie w sulejowskiej hali odbędą się konsultacje kadry wojewódzkiej juniorów. Również zapowiedź organizacji meczów międzypaństwowych a także imprezy mistrzowskiej już latem 2022 usłyszeliśmy na dzisiejszej ceremonii. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.