Problemy w Narodowym Programie Szczepień. 

 Liczba szczepionek jakie mieliśmy otrzymać do końca pierwszego kwartału, miała zapewnić dwie dawki szczepienia dla ponad 3,1 mln osób. Problemy z dostępnością pojawiły się już w połowie stycznia, dziś jednak spotykamy się z sytuacją kiedy wstrzymywane i przekładane zostają terminy podania drugiej dawki.

 Do dziś podano 2 122 254 dawek szczepionki, do wypełnienia planu przez najbliższe 45 dni należy podać jeszcze około 4 100 000 dawek, więc niemal dwukrotnie więcej niż od początku programu szczepień.

 W dzisiejszym wywiadzie dla stacji RMF FM szef KPRM Michał Dworczyk poinformował o pewnych dostawach 100 mln dawek, jakie zostały już zakupione. Niestety w ramach harmonogramu dostaw pojawiają się różne nieprzewidziane sytuacje, co napełnia obawą nad pełnym wykonaniem planu na ten kwartał. Według dzisiejszej zapowiedzi, drugi kwartał przyniesie przyspieszenie programu, możliwe będzie zaszczepienie nawet dwukrotnie większej liczby osób.

 Od środy już w każdym punkcie szczepień powinny pojawić się preparaty z dzisiejszej dostawy, dzięki czemu ustalone zostaną nowe terminy dla osób które otrzymały informację o konieczności zmiany terminu podania drugiej dawki.

 

Wsparcie rozwoju portalu Sulejow24

 

 

 

 

Auto Holl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.