Nie jedno a cztery gniazda bocianie na miejscu strąconego przez złą pogodę gniazda, planują zbudować mieszkańcy Gminy Sulejów. Ale o tym może przeczytajmy w opisie zbiórki założonej przez Panią Izabelę, inicjatorkę akcji.

„W Przygłowie od lat znajdowało się zasiedlone gniazdo przez urocza parę bocianów – Marcina i Matyldę. Gniazdo było zlokalizowane na posesji Państwa Jędrzejczaków na pniu ściętej topoli.

 W tym roku wiatr obalił pień a gniazdo runęło na ziemię. Na szczęście było to już przed samym odlotem naszych skrzydlatych przyjaciół.

 Wielu z Nas Mieszkańców jak i Przyjaciół Przygłowskich Bocianów nie wyobraża sobie kolejnego lata bez nich.

 Dlatego też proszę o pomoc w zbiórce pieniążków na odbudowę tego gniazda i budowę trzech innych. Niech bociany staną się naszą lokalną wizytówka.

 Jeśli uda się uzbierać odpowiednią kwotę to postaramy się zamontować kamerkę na jednym z gniazd, by móc podglądać na żywo bogate życie bocianów z Przygłowa.”

 Wpłacić na tą ciekawą akcję można tutaj Zrzutka 

 Zaangażowane w inicjatywę są również niektóre firmy jak FoxBurger (udostępniona puszka w Food Trucku) czy TMK System oferujący usługi z zakresu monitoringu i alarmów, (montaż kamer online) 

 

Fiore

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.