Przebudowa ulicy Klasztornej oraz Władysława Jagiełły, której początki sięgają października zeszłego roku, osiągnęła wszelkie sposoby uciążliwości dla użytkowników. Począwszy od zerwania starej nawierzchni i dwustronnego ruchu po dziurach i kałużach, poprzez kierowany sygnalizacją świetlną ruch jednokierunkowy do całkowitego zamknięcia placu budowy dla ruchu pojazdów.

 Dziś od godziny 18:00 zniknęły wszystkie znaki zakazu, poza tymi dla samochodów ciężarowych, które pozostaną na zawsze. Dzisiejszy odbiór techniczny pozwoli na korzystanie z wyremontowanego odcinka wszystkim użytkownikom i już dziś przyciągnął sporą liczbę osób chętnych do skorzystania z szerokiego chodnika, ścieżek rowerowych oraz ławeczek z widokiem na rzekę Pilicę.

 Od 23 maja i całkowitego zamknięcia drogi upłynęło 2 i pół miesiąca, dziś podróżujący tym odcinkiem mają przed oczami całkiem nowe widoki, a podwyższone przejścia dla pieszych jakie zostały wybudowane zadbają nie tylko o bezpieczeństwo pieszych dla których zostały zbudowane, ale również zadbają o rozsądek i bezpieczną prędkość kierujących.

 Wciąż jednak trwają prace wokół jezdni, ekipy budowlane powinny zniknąć na dobre za kilka dni, i wówczas nastąpi oficjalne otwarcie drogi.  Największy zabytek naszej ziemi, do którego podróżuje tak wielu turystów, doczekał wreszcie drogi dojazdowej która nie będzie największym wspomnieniem tej wyprawy.

kajaki
uizysklep

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.