Modernizacja/przebudowa drogi lokalnej – Nr BN 89 – ul. Południowa miasto Sulejów, pod tą nazwą krył się rozstrzygnięty przetarg na wymianę nawierzchni ulicy Południowej na nakładkę bitumiczną.
  Dwukrotne wejście wykonawcy na plac budowy, zakończył się zerwaniem kilkudziesięciu metrów istniejącej nawierzchni, wytyczeniem części pasa drogowego… spakowaniem sprzętu i porzuceniem placu budowy. 
 
 Jako powód, udało się jedynie dowiedzieć o „kwestiach formalnych”, nieoficjalnie jednak otrzymałem informację o dokumentacji która od obecnego śladu drogi, lokowała inwestycję przesuniętą o kilkadziesiąt do 150 centymetrów od obecnej drogi. Wobec czego dochodzi konieczność utwardzenia dodatkowej powierzchni, czego nie obejmowała wycena przetargowa.
 
 Dziś, wobec fiaska tej budowy i konieczności przełożenia terminów, wydaje się niemożliwe do wykorzystania przyznane dofinansowanie na tą drogę. 149,690 złotych przyznane z budżetu Województwa Łódzkiego (fundusz budowy i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych).

  

 Oczywiście w dobie pandemii oraz spowodowanych nią opóźnieniami, możliwe jest przesunięcie w czasie różnych inwestycji jak i środków na nie. Jednak kwota o jakiej mowa, przy galopującym wzroście cen i bardzo dużej skali zamówień publicznych, w przyszłym roku może być już niewystarczająca na zrealizowanie tego odcinka drogi. 

 Dziś ulica Południowa, w miejscu prowadzonych prac jest pokryta 20-to centymetrowym błotem, i niemal całkowicie nieprzejezdna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.