Młodzieżowe drużyny MGKS Skalnik Sulejów trenują przed startem nowego sezonu.

 W rozegranych wczoraj meczach, rocznik 2009 i młodsi, w meczu z KS Paradyż ulegli po wyrównanej walce 2:3. Drużyna ta zdaje się odbudowywać po sezonie w którym często nie udawało się zebrać pełnego składu na mecz, dziś w składzie drużyny można znaleźć już około 15-tu osób.

 Natomiast chłopaki rocznik 2007 i młodsi, w spotkaniu z drużyną z Niewiadowa, zdobyli 11 bramek nie tracąc żadnej. Mimo kilku zawodników którzy przeszli do innych klubów, skład tej drużyny wygląda naprawdę solidnie a kadra liczy około 18-tu zawodników. To właśnie z tej drużyny już za rok mogą pojawić się młodzieżowcy do kadry drużyny seniorskiej. W drużynie takiej mogą występować zawodnicy po ukończeniu 15-tego roku życia, wobec czego początek seniorskiej kariery dla występujących w tej drużynie jest już naprawdę bliski.

 Oczywiście do dnia debiutu w pierwszym składzie wciąż bardzo daleko, jednak 11 bramek w sparingu o przysłowiową pietruszkę z mocnym rywalem daje władzom klubu zapatrzonym w przyszłość dawkę optymizmu. Czy wykorzystają swoje umiejętności w odpowiedni sposób, wiele zależy od samych zawodników oraz odpowiedniej otoczki jaką buduje dla nich klub.

Fiore

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.