Pytaliście często, czy uda się zorganizować pojemniki na nakrętki jakie ustawiliśmy w Sulejowie, również w innych miejscach.

 Niedawno pojemniki stanęły w Poniatowie, Dąbrowie nad Czarną a dziś na rogu ulicy Mauretańskiej i Władysława Łokietka, gdzie jeden z mieszkańców zdecydował się ustawić jedną z kamer monitoringu właśnie w tym kierunku, dbając w ten sposób o to by żadna z ofiarowanych przez mieszkańców nakrętek czy puszek, nie została zmarnowana.

 Zbieramy na rehabilitacją Patryka Kabzińskiego, chłopaka już 20-to letniego, chorego na nieuleczalną chorobę, dla którego rehabilitacja i ciągłe wyjazdy na turnusy medyczno-rehabilitacyjne to szansa na dalsze życie. Ale nie tylko Patryk jest beneficjentem pomocy, ostatnio prowadzona akcja przez głównie piotrkowski wolontariat, została wsparta przez rodzinę Patryka kilkoma workami tego plastikowego odpadu, który w większych ilościach przynosi wymierne korzyści dla rodzin, stowarzyszeń i fundacji organizujących zbiórki.

 Dziś dużym wsparciem mogliśmy się cieszyć ze strony p. Adama Stobieckiego. Przyniósł swoje narzędzia, materiały mocujące i swoim pomysłem zaraził resztę ekipy, dzięki czemu pojemniki stoją pewnie i nie zagrażają nikomu.

 A wiec mieszkańcy Podklasztorza, róg Mauretańskiej i Władysława Łokietka, niebawem przyjadę sprawdzić jak idzie napełnianie, a o wszystkim oczywiście poinformuję całą społeczność zainteresowaną prowadzoną akcją.

  Akcję można wspierać wrzucając surowce wtórne, ale również oferując miejsce na ustawienie kolejnych pojemników. kontakt@sulejow24.com, można wysyłać wiadomości z oferowaną lokalizacją pojemnika.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.