„We wtorek 27 kwietnia około 16:00 biorę worki na śmieci i idę sprzątać, jeśli jest ktoś chętny to zapraszam”- To słowa Michała Urbańskiego, który tym wpisem rozruszał duże grono osób chętnych do społecznej akcji sprzątania brzegu Zalewu Sulejowskiego.

 Popularne wśród wędkarzy miejsce nazywane „brzózki”, zmaga się bez przerwy z dużą ilością śmieci pozostawianych przez wypoczywające tam osoby, ale również przynoszone tu przez wiatr z innych terenów zalewu czy niesione prądem rzeki Pilicy.

 I ten oto wpis zmobilizował nie tylko osoby widoczne na zdjęciach, ale również osoby jak Łukasz Stępień z Baru Maxis, który dostarczył termosy z gorącą kawą i herbatą. MZK Sulejów udostępnił worki na zebrane śmieci, oraz zorganizował przewóz na PSZOK. 

 Druhowie z OSP Sulejów-Podklasztorze aktywnie uczestniczyli w sprzątaniu, ale również używali swojego quada do przewozu zebranych śmieci z odległych terenów objętych sprzątaniem.

 W ten oto sposób, majówkę można będzie spędzić w brzózkach, ciesząc się urokami przyrody. I tylko martwi hałda jaką udało się zebrać, miejsce to jest stale odwiedzane przez tego typu akcje społeczne, za każdym razem śmieci jest tak samo dużo. Bez zmiany zachowania i piętnowania „śmieciarzy”, w tym samym miejscu będzie trzeba spotykać się co kilka miesięcy.

 Wielkie podziękowania dla wszystkich zaangażowanych, po cichu mówi się że chętni przyszli przekupieni smakołykami od mamy Michała, która przygotowała słodki poczęstunek 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.