Wraz z nastaniem zimowych wieczorów i nocy, wraca prawdziwa plaga jaką są potrącenia pieszych oraz nieoświetlonych rowerzystów.

 W czwartkowy wieczór, można było na sulejowskich ulicach napotkać patrol z WRD Piotrków Trybunalski, mający za zadanie „wyłapywanie” nieoświetlonych rowerzystów. Tym razem cała akcja miała na celu uświadomienie o możliwym niebezpieczeństwie, użytkowników dróg których oświetlenie pojazdów było niewystarczające, lub brak było wymaganych elementów odblaskowych.

 Niestety akcja została szybko przerwana z powodu… potrącenia osoby pieszej w miejscowości Korytnica, do którego patrol został natychmiast skierowany.

 Jak ważne jest prawidłowe sygnalizowanie swojej obecności, można przeczytać bardzo często w różnych portalach (także u mnie). Niedawna śmierć we Włodzimierzowie, przedwczorajsze potrącenie czy kolejna śmierć wczoraj nieopodal Paradyża, to wszystko zdarzenia spowodowane po części przez zbyt późne zauważenie osoby bez elementów odblaskowych, przez co kierowcy pozostaje zbyt mało czasu na reakcję.

 W ciągu najbliższego roku, zostaną przebudowane przejścia dla pieszych w Sulejowie w ciągu DK12, poprawi się bezpieczeństwo nie tylko pieszych ale i kierowców. Prawdziwą plagą pozostaną wąskie drogi bez poboczy, na których często zwłaszcza jesienią i zimą można napotkać niewidocznych, ubranych w ciemne ubrania, często po niewłaściwej stronie drogi pieszych i rowerzystów. 

 Po każdej tragedii do jakiej dochodzi w opisywanych okolicznościach, powtarzają się głosy „gdyby miał(a) kamizelkę albo latarkę. Dziś można wyprzedzić tego typu zdarzenia zwracając uwagę nie tylko na ciepłe ubranie, ale również na widoczne ubranie. Założenie kamizelki nie musi być wstydem, niech będzie wyrazem troski o siebie ale i najbliższych, dla których świadomość każdego takiego spaceru członków rodziny może być powodem lęku i ewentualną traumą po zdarzeniu drogowym, którego każdy wolałby uniknąć.

 Także po każdej tego typu tragedii, policjanci wzmagają działania prewencyjne, nie zawsze są to jednak pogadanki o bezpieczeństwie i prezenty, ale również mandaty i pouczenia.

One thought on “Tragedie których można uniknąć”
  1. Wlasciciel czy tez kierowca Fiata -kombi o nr.rejest .WGM 6_8___ kolory czerwonego niech posprzata po sobie .Bylo to w sobote 04.gru. 2021 o
    godz. 21: 12 . Zna ktos ten samochod ? Prosze powiadomic. Po uplywie jakiegos czasu kieruje to dalej do odpowiednich organow.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.