Polskie normy zanieczyszczenia powietrza są na wysokim poziomie, oznacza to że wskaźniki mówiące o obowiązku ogłaszania kolejnych poziomów informowania oraz ostrzegania przed zanieczyszczeniem powietrza wprowadzane są w życie w przypadku nawet czterokrotnie wyższego stopnia zanieczyszczeń niż w pozostałych krajach Unii Europejskiej.

 Mimo tak wysokiej tolerancji zanieczyszczeń, od 7:00 obowiązuje „Poziom Informowania”, delikatna nazwa na fakt czterokrotnego przekroczenia norm czystości powietrza. Stałe pomiary z sulejowskiej stacji pomiarowej na ulicy Koneckiej mówią o nawet 10-cio krotnych przekroczeniach, natomiast średnia od godzin porannych to około 600% norm. 

 Kolejnym ostrzeżeniem jest możliwość wystąpienia gołoledzi. To trzecie ostrzeżenie tego dnia odnoszące się do terenu powiatu piotrkowskiego. Obowiązuje w godzinach 18:00-22:00

 Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega również o silnych mgłach. Widzialność może zostać ograniczona do 50 metrów a okres obowiązywania ostrzeżenia to godzina 15:00 dnia 14 grudnia do 9:00 dn. 15 grudnia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.