Gęsty drzewostan oraz położone blisko siebie w większości niezamieszkałe budynki. Sceneria tego pożaru wyglądała niebezpiecznie dla dużej liczby mieszkańców. 2:10 o której zabrzmiał alarm w sulejowskiej remizie OSP, to czas kiedy mieszkańcy pogrążeni byli w kamiennym śnie. Płonie niezamieszkały budynek na Podklasztorzu ulica Rycerska.

 Na alarm w zaledwie 5 minut stawiła się pełna obsada 2 aut. Wygląda na to że nawet tak niewdzięczna pora jest łatwiejsza do zgromadzenia składu do wyjazdu, niż środek dnia i korki uniemożliwiające dotarcie na czas w razie alarmu. 

 Akcja gaśnicza jest prowadzona przez 2 zastępy KSRG OSP Sulejów, JRG Piotrków Trybunalski, OSP Sulejów-Podklasztorze (być może będą potrzebne dodatkowe pojazdy, z racji braku wody w okolicznych hydrantach i potrzeby dowożenia jej z dalszych części miasta).

 Nie sposób powiedzieć do której potrwa akcja, jest obecnie 3:20 i pożar opanowany jednak wciąż nieugaszony, szacuje się że dogaszanie potrwa do 4:30-5:00. Na czas prowadzenia działań straży, zostało zdalnie odłączone zasilanie stacji trafo która doprowadza prąd do tej części miasta.

 Z racji płonącego dość blisko od budynku ogniska, konieczny jest również przyjazd patrolu policji. Funkcjonariusze będą ustalać możliwość zaprószenia pożaru przez nierozważne obchodzenie się z ogniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.