4590 kilometrów od domu, w Taszkiencie stolicy Uzbekistanu swój kolejny start w kategorii wiekowej U20 zanotował utalentowany, aktualny Mistrz Polski w tej kategorii wiekowej, Olaf Pasikowski.

 Mieszkający w Przygłowie a trenujący obecnie w Opolu 20-to letni zawodnik, zawody Mistrzostw Świata U20 w kategorii +109kg ukończył z wynikiem 342kg w dwuboju. Nieco niezrozumiała decyzja sędziów, którzy najpierw uznali jedną z prób a następnie zmienili swą decyzję, wymusiła w ostatniej chwili zmianę taktyki na te zawody, przez co planowane podejście do cięższej sztangi nie odbyło się. Świetna okazja postraszenia krajowej czołówki sztangistów przed czekającym za tydzień startem na rodzimym podwórku, z tego powodu nie mogła mieć miejsca.

 Wynik uzyskany dziś jest o 12kg wyższy od tego z przed miesiąca. Czy w następnym występie uda się pokazać kolejny postęp? Z pewnością powalczy o jak najlepszy wynik, a tegoroczne rekordy czołówki krajowej pozwalają snuć marzenia o wysokim miejscu.

 Kolejnym wyjazdem turniejowym będą już seniorskie zawody, Mistrzostwa Polski w Gdańsku, które odbędą się w dniach 3-6 czerwca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.