Należące do Gminy Sulejów zalesione tereny JOR Polany, wymagają wiele uwagi ze strony służb. Częste w poprzednich latach podpalenia terenu, czy niemal po każdej większej wichurze drzewa wymagające usunięcia, to efekt niewielkiego zainteresowania urzędników, który natomiast jest spowodowany brakiem środków na utrzymanie terenu w należytym porządku. A jest o co dbać, gmina posiada w tym miejscu 120 hektarów atrakcyjnych terenów rekreacyjnych

 Płonące nielegalne wysypiska śmieci, podpalenia zieleni czy porzuconych domków, należących do gminy. Wyjazdy do usuwania oberwanych konarów, powalone przez wiatr drzewa i związane z tym uszkodzenia prywatnych domków letniskowych opisywałem wiele razy.

 Dziś zgłoszenie do którego w trybie alarmowym wezwano KSRG OSP Sulejów dotyczyło martwego drzewa, grożącego upadkiem na pobliską DK12. Na miejscu stwierdzono kolejne dwa drzewa których stan wskazywał na zagrożenie. W miejscu gdzie doszło do interwencji strażaków przebiega droga wykorzystywana przez rowerzystów, niebawem również rozegrany zostanie Bieg Morsów, wobec czego zdecydowano o ich usunięciu.

 Trwają prace przy wycince, oraz uprzątnięciu terenu. Krótki rzut oka na zieleń całej JOR Polany przywołuje konieczność ponowienia niedawnych ćwiczeń dla OSP z obszaru Gminy. Wówczas udało się uprzątnąć kilkadziesiąt suchych, zagrażających spacerowiczom drzew. Wygospodarowanie środków na kolejne ćwiczenia, pozwoli na zniwelowanie tego typu zagrożeń do zdecydowanie niższego poziomu.

uizysklep

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.