Czas pandemii, to również czas ewolucji technik oszustów.

 Już nie tylko popularne dotychczas metody „na wnuczka” czy „na krewnego” pojawiają się w repertuarze przestępców. 

 Metody zmierzające do niekorzystnego rozporządzania mieniem, coraz częściej wiążą się z koronawirusem. Spotkać się można z próbami wyłudzenia pieniędzy na drogą terapię Covid19 czy też niższe kwoty na zakup szczepionki.

 Szczepienia przeciwko Covid19 są bezpłatne, o czym należy pamiętać. Żaden przedstawiciel służb medycznych nie zadzwoni do nas w celu zdobycia pieniędzy na zakup szczepionki. Takie prośby są zawsze oszustwem!!!

 Kolejna metoda, to próba wejścia do domu metodą „na szczepionkę”. 

 Oszuści podają się za pracowników służb medycznych, którzy przyjechali zaszczepić pacjenta w domu.

  Szczepienia w domu, odbywają się jedynie wśród osób, które kontaktowały się z poradnią POZ lub pielęgniarką opieki długoterminowej. Na domowe szczepienie, nie można zapisać się przez internet czy infolinię 989. Jeśli senior nie prosił o zaszczepienie u siebie w domu, każdy telefon tego rodzaju jest z pewnością oszustwem.

 Również przypadki z propozycją odpłatnego transportu do punktów szczepień są próbą wyłudzenia pieniędzy. Transport do punktów szczepień odbywa się za darmo, i jest realizowany poprzez transport z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej ewentualnie wynajętą przez samorząd firmę zewnętrzną. Jest on jednak zawsze darmowy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.