Dziś na konferencji prasowej w Urzędzie Marszałkowskim, przy udziale Wiceministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Grzegorza Witkowskiego, Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera, Prezesa Wód Polskich Przemysława Dacy, przedstawiony został plan „Stop Suszy”.

Województwo Łódzkie w ramach tego programu otrzyma 200mln złotych na inwestycje, powstanie nowy zbiornik wodny, remontowi zostanie poddany zbiornik Jeziorsko oraz Sulejów. Umowy na remont zbiornika Jeziorsko zostały podpisane już dziś.

Przedstawiono plan działań na Zalewie Sulejowskim. Poinformowano również o ogłoszeniu przetargu na pogłębianie Pilicy jeszcze w tym miesiącu. Dokumentacja na tą inwestycję jest już gotowa, obecnie ruszyły procedury przetargowe.

3 thoughts on “Zmiany na Zalewie Sulejowskim”
  1. Dlaczego umowa na zbiornik Sulejowski nie został podpisana już dziś, nie wierzę w ani jedno słowo tej publikacji !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. Uwierzę jak zobaczę wykonywane prace. Jeśli już będą coś robić to pogłębią Pilicę w Sulejowie, bo o tym wcześniej trąbili, i w razie większej wody ludzi zalewa. Zalewu nie ruszą bo mało kasy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.