Wielokrotnie do tej pory ignorowałem spływające ostrzeżenia pogodowe, jak się okazywało całkowicie słusznie. Zapowiadane ekstremalne warunki kończyły się deszczem ewentualnie podmuchami nie wyrządzającymi szkód.

 Dziś jednak sytuacja pogodowa jest odmienna, temperatura w godzinach popołudniowych przez kilka godzin może przekroczyć granicę 30 stopni Celsjusza. Temperatura taka może okazać się niebezpieczna dla osób starszych, dzieci czy też chorujących na schorzenia układu krążenia.

 Aby możliwie dobrze zabezpieczyć się przed wyjściem z domu należy zadbać o nakrycie głowy, pamiętać o butelce z wodą ale też co najważniejsze, unikać długotrwałego zażywania kąpieli słonecznej.

 Pamiętamy również o zwierzakach, miska z zimną wodą w tak upalny dzień jest najlepszym prezentem dla pozostawionych poza domem czworonożnych przyjaciół.

 Na terenie całego województwa został ogłoszony drugi stopień ostrzeżenia pogodowego. Wartość temperatury przed jaką ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej może wynieść 33 stopnie. Ostrzeżenie obowiązuje dziś 19 czerwca od godziny 12:00 do 18:00 20 czerwca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.