Optymizm, tego brakuje przeglądając jutrzejsze mapy pogodowe.

 Silne opady deszczu oraz burze, spodziewane są już o poranku. Wysokość opadów od 15 do 30 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h przy stałym wietrze o prędkości od 25 do 40 km/h, wyładowania atmosferyczne. To jutrzejszy obraz, wobec czego długi weekend można zaliczyć do tych mniej udanych, szczególnie jeśli mieliśmy w planach wycieczkę rowerową lub długi spacer.

 Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał na 2 maja dwa ostrzeżenia:

 Prognozuje się wystąpienie opadów umiarkowanych, miejscami silnych. Wysokość opadów od 15mm do 30mm, opadom mogą towarzyszyć również burze z porywami wiatru 80 km/h. Czas obowiązywania ostrzeżenia 6:00-21:00.

 Prognozuje się wystąpienie dość silnego i silnego wiatru o średniej prędkości 25-40 km/h w porywach do 80 km/h z kierunku północnego. Czas obowiązywania ostrzeżenia 12:00- 22:00.

 To jednak nie koniec wieści pogodowych, grupa Łowcy Burz Łódzkie informuje o modelach pogodowych pokazujących warunki do powstawania trąb powietrznych. Szykuje się zatem ciekawy dzień dla łowców, mniej ciekawy dla strażaków, a dla reszty zwyczajnie ponury. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.