Niebywały smród, zadymienie powodujące problemy komunikacyjne a zapewne i duże stężenie szkodliwych związków we wdychanym przez mieszkańców powietrzu. Z tym przyszło się dziś zmierzyć na ul.Opoczyńskiej od godziny 11.

Wszystko to za sprawą spalin z komina jednej z kamienic na ul.Koneckiej, o czym informował jeden z czytelników. Po dotarciu na miejsce, okazało się że jak najbardziej zasadne przypuszczenie spalania śmieci, w związku z czym rozpoczęła się, jak później się dopiero okazało, seria niepotrzebnych telefonów.

Referat Ochrony Środowiska UM Sulejów zalecił kontakt z Sanepidem, Inspektoratem Ochrony Środowiska bądź Policją.

Operator 112 zasugerował kontakt z pozostałymi na liście urzędami.

Inspektorat Ochrony Środowiska natomiast, cytując stosowną ustawę, poinformował że nadrzędnym organem do podjęcia działania jest Burmistrz, a konkretnie podległe mu jednostki… Czyli instytucja która pierwotnie zaleciła szukania pomocy w innym miejscu.

Zniechęcony tymi informacjami i rozwiewającym się smrodem (być może nie zmalał a jedynie się przyzwyczailem), telefonu do Sanepidu już nie wykonałem.

One thought on “Wypalanie śmieci przed oknami urzędu?”
  1. ja polcam zainteresowac sie pania z koneckiej bo czy to zima czy lato to pewna pani pali smieci i butelki ze nawet okna nie mozna otworzyc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.