Nie w Sulejowie czy na terenie gminy, jednak dla wielu z Nas uciążliwy będzie ogłoszony przez Agro Unię protest do jakiego dojdzie już o 8 rano, 20 lipca w Srocku.

 Miejscem protestu będzie Droga Krajowa nr12, a więc przeciążona ruchem pojazdów trasa biegnąca również przez nasz teren. Według zapowiedzi organizatorów, będzie zgromadzonych 150 ciągników oraz osoby przyjezdne własnymi samochodami lub zorganizowanym transportem.

 Kilkugodzinna akcja protestacyjna właśnie w tym miejscu, ma na celu uczulić rządzących na sytuację z jaką borykają się hodowcy tuczników, w związku z wykryciem na tym terenie ogniska ASF.

 A dziś w Czarnocinie, poseł tego okręgu Antoni Macierewicz przedstawił plan dla rolnictwa. W wielu punktach pokrywający się z postulatami rolników. Mimo iż głosy rolników mówią o utracie zaufania do władzy, jednocześnie są osoby uznające argumenty polityka Prawa i Sprawiedliwości. Wobec tego zachodzi możliwość unieszkodliwienia w ten sposób zamierzających protestować rolników.

 Pierwsze z pomysłów przedstawionych przez Antoniego Macierewicza mają doczekać się realizacji już w tym tygodniu. Ciekawostką wobec takiego ruchu polityków, będzie jutrzejsza frekwencja na proteście. 

Fiore

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.