Temat podjęty w maju 2020 roku, powrócił z prawdziwymi konkretami Temat z maja 

 

Zakładamy budowę ścieżki pieszo - rowerowej i nowej nawierzchni z częściową wymianą podbudowy, tam gdzie to konieczne. Jezdnia będzie delikatnie przesunięta w stronę skarpy na pewnym odcinku.

Piotr Wojtysiak Starosta Powiatu Piotrkowskiego Tweet

 Samorząd Powiatu Piotrkowskiego wspólnie z Gminą Sulejów przygotowują się do kolejnej inwestycji w Sulejowie, tym razem w najstarszej, ale także najatrakcyjniejszej części miasta, jaką bez wątpienia jest Opactwo Cystersów na Podklasztorzu.

Na tę chwilę powstaje projekt przebudowy ul. Klasztornej i ul. Jagiełły, budowy chodnika wraz z ciągiem pieszo-rowerowym i co konieczne przebudowy sieci kanalizacyjnej, gazowej, telekomunikacyjnej i elektrycznej, która znajduje się w wzdłuż wspomnianych ulic.

Bardzo mi zależy, aby ta historyczna część Sulejowa po realizacji tego zadania stała się wizytówką nie tylko naszej Gminy, ale całego Powiatu.

Wojciech Ostrowski Burmistrz Sulejowa

 W sierpniu poznamy ostateczny kształt tego przedsięwzięcia, remont jaki dotychczas był planowany, to jedynie ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż ulicy Klasztornej ze strony Starostwa, oraz wodociąg i kanalizacja ze strony Gminy. Dziś już wiadomo że przygotowywana jest dokumentacja na całość. 90 tysięcy ma wynieść koszt dokumentacji, podpisana umowa mówi o równym podziale kosztów dokumentacji między Starostwo a Gminę Sulejów.

Władze Sulejowa zadeklarowały dodatkowo wymianę oświetlenia ulicznego oraz m.in. zakup tzw. małej infrastruktury turystycznej, nawiązującej do atrakcji historycznej, jaką bez wątpienia jest Podklasztorze.

 Z pewnością ucieszy również fakt wymiany wszystkich instalacji, ulica Klasztorna jest świadkiem wielu awarii, głównie wodociągu. 

 Zespół klasztorny opactwa cystersów w Sulejowie, jako obiekt wpisany na listę Pomników Historii wreszcie uzyska należne otoczenie oraz dojazd. Również mieszkańcy Podklasztorza z zadowoleniem przyjmą fakt uzyskania wygodniejszego dojazdu do swoich domów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.