Dokładnie o 14:13, na stanowisko operatora 112, dotarła pierwsza informacja o wybuchu gazu we Włodzimierzowie, przy ulicy Zdrowie.

Przybywające na miejsce zastępy straży pożarnej potwierdziły pierwsze doniesienia, na miejscu zastano kompletnie zniszczony budynek mieszkalny. Potężna eksplozja była słyszana w promieniu kilku kilometrów np. w Zarzęcinie

Niemal natychmiast zlokalizowano pierwszą z ofiar, przytomna lecz przygnieciona młoda kobieta, która przekazała ratownikom informację o dwóch kolejnych osobach, znajdujących się w budynku. Po kilkudziesięciu minutach została uwolniona i odwieziona do szpitala.

W tym samym czasie, teren okoliczny został zamknięty dla osób postronnych. Na placu, gdzie doszło do nieszczęścia znajduje się duża ilość butli gazowych, których stan wówczas był jeszcze nieznany.

Około dwóch godzin później, wydobyta została druga ofiara. Niestety 49-cio letnia kobieta, została odnaleziona martwa.

Kilkanaście minut później, w czasie zarządzonej ciszy, został zlokalizowany mąż kobiety, do którego dotarcie jest bardzo trudne. Mężczyzna jest przytomny, jednak ma unieruchomioną rękę, dlatego też musi zostać zabezpieczony jak największy teren wkoło ofiary, dla bezpiecznego podjęcia. Szczęśliwie starsza córka, również zamieszkująca ten budynek, w chwili tragedii nie była wtedy w domu.

Akcja ratunkowa dobiega końca, jednak zakończenie działań służb, planowane jest na godziny południowe, 16 lustopada. Konieczne jest wykonanie prac dochodzeniowych przez ekspertów pożarnictwa, pod nadzorem prokuratora.

Aktualizacja 22:30, wydobyty został również mężczyzna, akcja ratunkowa zakończona. Mężczyzna przytomny, jest transportowany do szpitala.

14 zastępów straży w tym specjalistyczna jednostka poszukiwawcza z Łodzi, ratownicy medyczni, śmigłowiec LPR, kilka radiowozów zabezpieczających teren. W akcję zaangażowanych zostało ponad 100 osób.

Jednocześnie wystartowała zrzutka na pomoc ofiarom tego nieszczęścia, która została założona przez ich rodzinę. Link poniżej.

https://zrzutka.pl/zccpzk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.