Tytułowy Tour de Pologne to impreza głównie dla seniorów, jednak aby tam kiedyś się dostać należy ścigać się od najmłodszych lat w miejscach takich, jakim wczoraj był Sulejów.

 Okręgowy Związek Kolarski z Łodzi wraz z licznym gronem współorganizatorów, wśród których znajduje się również Gmina Sulejów, 22 lipca w Sulejowie zorganizował pierwszy etap imprezy o nazwie Wyścig Kolarski po Ziemi Łodzkiej, zawody dwudniowe z drugim etapem w dniu dzisiejszym w Dłutowie, pokazały ogromny rozmach jaki jest potrzebny do zorganizowania niezbyt dużej imprezy dla juniorów.

 Ograniczony ruch na drogach lokalnych, parkingi zajęte do maksimum, baza zawodów na największym placu w mieście pękająca w szwach a to tylko ogólnopolskie zawody bez rangi mistrzowskiej, jakich rocznie realizowanych w Polsce jest kilkadziesiąt. I mam nadzieję że barwny juniorski peleton powróci tutaj już niebawem, gdyż impreza ta na 17-to kilometrowej pętli zgromadziła całkiem pokaźne grono kibiców, widocznych na całej trasie. 

 Organizacyjnie wyścig zakończył się sukcesem, każdy element niezbędnej do złożenia takiej imprezy układanki zadziałał znakomicie. Bardzo dobrze realizowane zabezpieczenie trasy przez jednostki OSP, wolontariuszy i policjantów, ciepłe posiłki od firmy Nowalijka przygotowywane na miejscu uwzględniające dietę sportowców, punkty serwisowe oraz wiele innych czynników przyciągnęło na trasę ponad setkę uczestników, z których być może uda się wytrenować zawodników odnoszących sukcesy już w życiu seniorskim.

 I nawet upadek na mecie jednego z wyścigów pokazał, że o niczym organizatorzy nie zapomnieli. Poszkodowany w upadku jeden z zawodników, otrzymał natychmiastową pomoc oraz transport do szpitala jednym z obsługujących całą imprezę ambulansów. Młodemu człowiekowi życzę zdrowia, aczkolwiek jego leczenie oraz rehabilitacja uszkodzonego obojczyka potrwa dość długo.

kajaki
uizysklep
kosmetyka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.