Dziś kolejny dzień protestów. Na placu przy biurze poselskim posła Grzegorza Lorka, zebrała się grupa mieszkańców, protestujących przeciwko decyzji Trybunału ws. aborcji.

Przemarsz ulicami miasta wyruszył około 18:15, grupa licząca chwilami około 100 osób, skandując hasła, przeszła pod Urząd Miejski. Zapalono tam znicze, po czym marsz ruszył w dalszą drogę.

Jak okazało się po chwili, protest ruszył do kościoła. Protestujący okrążyli kościół wznosząc hasła nawołujące do rozdziału kościoła od życia świeckiego oraz polityki państwa. Na miejscu okazało się że wejścia do kościoła pilnuje grupa sulejowskiej młodzieży (oświadczenie poniżej)

Po okrążeniu kościoła, grupa wróciła na plac przy ulicy Targowej, gdzie około 19:20 protest się zakończył.

Sulejowska młodzież- oświadczenie

„W dobie ostatnich wydarzeń mających miejsce w naszym kraju jako ludzie szanujący wartości, w duchu których zostaliśmy wychowani stawiliśmy się pod kościołem w Sulejowie aby w razie potrzeby zapobiec możliwym aktom wandalizmu które miały miejsce w innych miastach. Pragniemy zaznaczyć że nie jesteśmy przeciwnikami protestu rozumiemy waszą motywacje do owych działań, jednakże w razie potrzeby byliśmy gotowi bronić wspomnianych wcześniej wartości. Kobiety jesteśmy z wami, walczymy z pisiorami ale nie tradycjami”

5 thoughts on “To jest wojna?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.