Kolejny weekend kiedy to rowery królują w Sulejowie. Zaledwie tydzień temu oglądaliśmy barwny peleton ścigający się wokół Zalewu Sulejowskiego, a już dziś to za sprawą licznego uczestnictwa mieszkańców Gminy Sulejów ale również gości z całego powiatu, rowery królowały na naszych drogach.

 Organizowany przez Urząd Miejski w Sulejowie, przy szerokim wsparciu instytucji z Ministerstwem Sportu na czele, II Rodzinny Rajd Rowerowy „Tak Blisko” przeszedł do historii. 

 Nasi olimpijczycy oraz legendy kolarstwa Mieczysław Nowicki i Tadeusz Mytnik byli honorowymi gośćmi Rajdu, i to zapewne był magnes który na start sprowadził niemal setkę uczestników. Spośród zapisanych osób najmłodsza liczyła kilka lat a najstarszy zawodnik przeszło lat 80, co pokazuje zainteresowanie aktywnym wypoczynkiem wśród wszystkich grup wiekowych.

 Na pokonanie trasy liczącej 20 kilometrów, jadący zwartą kolumną pod obstawą policyjnych motocyklistów oraz pojazdów z sulejowskich jednostek OSP, uczestnicy mieli 2 godziny. W tym czasie w Łęcznie poznali gościnność tamtejszej Szkoły Podstawowej gdzie oczekiwał poczęstunek oraz uzupełniano wypocone na  trasie płyny, a także we Włodzimierzowie na postoju technicznym można było odpocząć kilka minut, wobec czego sam przejazd cechował się dobrym tempem które wytrzymywali nawet najmłodsi zawodnicy. Oczywiście najmłodsi na większych podjazdach pozostawali lekko z tyłu, jednak to dopiero za nimi przemieszczały się ekipy techniczne rajdu, dzięki czemu każdy bezpiecznie i pod opieką dobrze przygotowanej obsługi dotarł do mety w Szkole Podstawowej w Witowie Kolonii.

 Na mecie rajdu, na uczestników czekały poczęstunki od sponsora imprezy firmy Nowalijka, KGW z Zalesic, Zalesic Kolonii, Witowa oraz Witowa Kolonii. Również tam odbywały wydarzenia towarzyszące: koncert, spotkanie z olimpijczykami, miasteczko WORD z symulatorem zderzeń.

 Ciekawie przygotowana impreza już dziś zareklamowała się w znakomity sposób, a każdy uczestnik odjeżdżając z miłymi wspomnieniami chętnie wróci tu za rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.