Kiedy w ogromnych bólach powstawały pierwsze boiska do siatkówki plażowej, przeważały głosy typu „po co?”, „kuweta dla kotów” itp.

Kompleks boisk mimo tego został w kolejnych latach powiększony, a już w tym roku odbędzie się na nim impreza rangi Mistrzostw Świata.

Poniedziałkowe spotkanie i umowy z działaczami popularnego „szczypiorniaka” to kolejny krok w rozwoju tego miejsca. Ale jak to się przekłada na młodzież?

Klasy Mistrzostwa Sportowego z SP1 po ubiegłorocznych sukcesach, od początku roku szkolnego startowały w kilku dyscyplinach: siatkówka, piłka nożna, piłka ręczna, unihokej czy koszykówka. W każdej z tych dyscyplin wyróżniały się na tle rówieśników przygotowaniem kondycyjnym, technicznym oraz umiejętnościami gry zespołowej, dzięki czemu młodzi zawodnicy sięgali po puchary i zwycięstwa na szczeblu gminy i powiatu.

Prowadzenie klas mistrzowskich dopiero raczkuje, ciężko w kilka lat zbudować potencjał który pozwoli na konkurowanie z dużymi szkołami typu SMS nastawionymi tylko na sport, jednak jak pokazuje przykład piłki ręcznej, w której zawodniczki z Sulejowa wojewódzki turniej półfinałowy przegrały jedynie małymi punktami, pokonując późniejszego zwycięzcę turnieju, dystans ten jest sukcesywnie nadrabiany.

Wprowadzenie kolejnej dyscypliny do klas sportowych z pewnością podniesie atrakcyjność szkoły, a ciężka praca działaczy sportowych oraz grona pedagogicznego w najbliższych latach z pewnością pozwoli na zbudowanie silnej i rozpoznawalnej marki klas mistrzowskich z Sulejowa.

Szkoła i jej klasy jest dużym wsparciem dla istniejących klubów Fuks Sulejów oraz Skalnik Sulejów, uczniowie tych klas stanowią trzon kadry tych klubów w młodszych rocznikach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.