Jak wiadomo od kilku dni, według aktualnych rozporządzeń, dopuszcza się organizowanie spływów kajakowych. Oczywiście wymagane jest zachowanie zasad bezpieczeństwa, dezynfekowanie kajaków, zasady bezpieczeństwa w transporcie na miejsce startu oraz używanie masek ochronnych.

W związku z tym rozporządzeniem, Gmina Sulejów została „wyróżniona”, parki rozrywki czy innego rodzaju tereny rekreacyjne wciąż zostają zamknięte, wobec tego dobrze rozbudowane bazy wypożyczalni kajaków mogą spodziewać się licznych korzyści wynikających z braku innych rozrywek w skali ogólnokrajowej.

Niestety jako gmina jesteśmy całkowicie nieprzygotowani dla rodzącej się szansy, braki w infrastrukturze turystycznej to coś czego nie nadrobimy w kilka chwil, obecnie należy położyć ogromny nacisk na wykonanie prac porządkowych, aby teren gminy nie kojarzył się z tym co obecnie przedstawia się na pierwszym planie.

Kilkanaście lat dewastacji nie da się ukryć kosmetyką, jednak to może być zachętą do ponownych odwiedzin turystów, kiedy te zaniedbania zostaną nadrobione. Te wakacje będą inne od poprzednich, epidemia koronawirusa daje szansę na powrót turystów także do Nas, nie wydaje się jednak aby zainteresowanych było tym więcej niż kilka osób bezpośrednio czerpiących korzyści z turystyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.