478 osób na kwarantannie w Gminie Sulejów, kolejne zakażenia a nawet zgon jednej z zarażonych osób.

Liczby jakie są przedstawiane dziś, jeszcze miesiąc temu nie do wyobrażenia. Mimo że jeszcze nieoficjalnie, dziś można powiedzieć że zostaniemy objęci strefą czerwoną już w sobotę. W opracowaniu jest kolejna lista powiatów, jest jeszcze nie zatwierdzona, jednak dziś powiat piotrkowski w projekcie jest „czerwony”. Oznacza to kolejne, jeszcze mocniejsze obostrzenia.

Obowiązek używania maseczki ochronnej i tak z pewnością by nas nie ominął, w sobotę wchodzi w życie rozporządzenie mówiące o nakazie zakładania maseczki również w strefie żółtej, którą dziś jesteśmy objęci. Również od soboty, zaczną się bardziej szczegółowe kontrole osób nie stosujących się do przepisów, w grę zamiast pouczeń, mandat 500zł. W przypadku nie przyjęcia mandatu, „z urzędu” zostanie wszczęte postępowanie epidemiologiczne przez oddział sanepidu, a kara może wynieść wielokrotność kwoty mandatu.

Dziś w kraju mamy kolejny rekord ilości zakażeń, 3003 osób u których testy wykazują obecność koronawirusa, to liczba która stawia służbę zdrowia w bardzo złej sytuacji, kolejne dni z takim lub wyższym przyrostem liczby chorych, grozi załamaniem opieki zdrowotnej w kraju. Nie zapominajmy że około 20% osób spośród zarażonych, wymaga opieki szpitalnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.