Dziś na sesji Rady Miejskiej padła informacja o negatywnej opinii dla organizacji ruchu w miejscu planowanej nowej stacji paliw przy ulicy Piotrkowskiej. Obecnie na kolejny miesiąc do czasu następnej sesji końcowa decyzja zostaje odsunięta, sprawą mają zająć radni a ich opinia ma zadecydować w tej sprawie.

Planowana przez PKN Orlen inwestycja ma zastąpić obecną stację, decyzja o jej zamknięciu już zapadła, powodem jest brak standardów jakie obecnie preferuje koncern.

Na przygotowanej działce przy ulicy Piotrkowskiej ma powstać nowoczesna stacja, punktem spornym na decyzji o jej budowie jest sposób organizacji ruchu, a efektem tych zastrzeżeń może być brak jakiejkolwiek stacji paliw w Sulejowie.

Jakkolwiek organizacja ruchu nie zostanie poprowadzona, przypominam że sposób poruszania się na drogach reguluje Kodeks Ruchu Drogowego, a ewentualne zmiany w organizacji ruchu mogą jedynie wspomóc skręt na stację oraz włączenie się do ruchu. Ulica Piotrkowska obecnie jest bardzo obciążona ruchem, za kilka lat może się jednak okazać że S12 cały ruch tranzytowy odciągnie z miasta a Sulejów wtedy zostanie bez możliwości zakupu paliw.

Mapka z planowaną organizacją zostanie zaprezentowana w ciągu kilku dni, jednak o wypowiedź na ten temat proszę już dziś. Słowa czytelników wspomogą radnych w podjęciu właściwej decyzji.

One thought on “Sulejów bez stacji paliw?”
  1. Sulejów jest dość prężnie rozwijającym się miastem. Nie wyobrażam sobie, że mogłoby tu zabraknąć stacji paliw. Tym bardziej, że nie korzystają z niej tylko mieszkańcy Sulejowa a cała Gmina i przejezdni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.