Końcowy etap pościgu za podejrzanym mężczyzną, rozegrał się około 23:30 w Sulejowie na ulicy Opoczyńskiej.

 Dźwięki syren policyjnych, oraz strzały przeszywające leniwą nocną ciszę, poderwały na nogi wielu śpiących już mieszkańców. Jak czytamy w komunikacie Biura Prasowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim:

” Do niebezpiecznej interwencji doszło we Włodzimierzowie w gminie Sulejów. Podczas kontroli okazało się, że kierowca volkswagena był poszukiwany. Chcąc uniknąć zatrzymania 35-latek usiłował potrącić policjanta, a następnie odjechał. Podczas pościgu mundurowi oddali strzały w kierunku jego pojazdu. Po chwili mężczyzna został zatrzymany. Nikt nie odniósł obrażeń.

24 października 2021 roku przed północą podczas patrolu funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Sulejowie zwrócili uwagę na samochód zaparkowany na dukcie leśnym w miejscowości Włodzimierzów. W volkswagenie siedział mężczyzna. Mundurowi rozpoczęli rutynową kontrolę. Podczas sprawdzania danych kierowcy volkswagena okazało się, że 35-letni mieszkaniec Opoczna był poszukiwany do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności. Pomimo wydawanych poleceń mężczyzna nie chciał opuścić swojego pojazdu. Chcąc uniknąć zatrzymania, podjął próbę ucieczki usiłując potrącić policjanta. Funkcjonariusz oddał strzały ostrzegawcze w górę wzywając mężczyznę do zachowania zgodnego z prawem. Mężczyzna nie zareagował i ruszył przed siebie. Funkcjonariusze podjęli pościg za poszukiwanym. W celu udaremnienia dalszej jazdy oddali strzały w kierunku opon pojazdu, a następnie zajechali drogę volkswagenowi, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Mężczyzna wysiadł z samochodu i zaczął uciekać pieszo w stronę lasu. Po chwili 35-latek był już w rękach mundurowych. Trafił do policyjnej celi. Wkrótce odpowie za czynną napaść na funkcjonariusza. Przestępstwo to zagrożone jest karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Podczas tej interwencji nikt nie odniósł obrażeń.”

One thought on “Strzały na Opoczyńskiej”
  1. Po co zasłaniacie rejestracje bandyty?
    Rozpowszechnianie zdjęć samochodu z czytelnym numerem rejestracyjnym nie narusza przepisów RODO ani dóbr osobistych – uznał Sąd Okręgowy w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.