5 marca 2021 r ruszyły konsultacje społeczne do nowej Strategii Rozwoju Województwa Łódzkiego 2030. Potrwają do dnia 9 kwietnia, i w ramach konsultacji można zgłaszać swoje uwagi do projektu strategii rozwoju.

 W tym miejscu obowiązkiem wszelkich jednostek samorządu jest walka o wpisanie do strategii, budowy S12. Droga S12 nie leży w kompetencjach Urzędu Marszałkowskiego, oni jej nie zbudują. Wpisanie jednak tej drogi jako warunku rozwoju gospodarczego gmin Aleksandrów, Sulejów czy Mniszków, stworzy dodatkowy nacisk na Ministerstwo Infrastruktury w sprawie realizacji projektu S12.

 Osoby mówiące o szybkim rozwiązaniu problemu z nadmiernym ruchem obecną DK12 po otwarciu A1, zdają się nie mieć pojęcia o drożności A1. Obecnie ruch na tej drodze, na całej długości prowadzony jest dwoma pasami, a jedynym utrudnieniem jest jedynie odcinkowy pomiar prędkości, ograniczający prędkość przemieszczania pojazdów. Również głosy mówiące o S74 przez Opoczno, Tomaszów do Łodzi, pozostają oderwane od rzeczywistości.

 Korytarz S74 dla ruchu wschód-zachód z koniecznością objazdu do Łodzi, stworzy konieczność przejechania niemal 70km więcej, co dla każdego oddziału spedycji jest rozwiązaniem drogim i nie do przyjęcia. Samochody ciężarowe będą nadal korzystać z DK12 w stopniu jeszcze wyższym niż dziś po udrożnieniu przejazdu S74 na odcinku Opatów-Kielce-Mniów (trwają procedury przetargowe na budowę 2 z 3 odcinków). Rośnie tranzyt towarów z i do Ukrainy, dla którego jesteśmy jedną z tras jest to kolejny czynnik który przyczyni się do zwiększenia ruchu drogowego w obrębie DK12 na odcinku Sulejów-Piotrków.

Projekt strategii – link do strony UM, tutaj również można znaleźć formularz zgłoszenia do konsultacji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.