Działania ochotników z KSRG OSP Sulejów doprowadziły do powrotu zasilania w energię elektryczną. Drzewo leżące na przewodach linii średniego napięcia w okolicy drogi na Murowaniec, doprowadziło do zwarcia przewodów i odłączeniu zasilania dla całego niemal Sulejowa.

 Odblokowany został również ruch na DK74, pomiędzy Sulejowem a Jaksonkiem na całą szerokość jezdni runęło drzewo. Kierowcy częściowo udrożnili jeden pas, w miejscu gdzie leżały mniejsze konary. Do grubego drzewa niezbędne było wezwanie pomocy, dyspozytor skierował na to miejsce zastęp KSRG OSP Dąbrowa nad Czarną.

 To zapewne nie koniec działań strażaków na dziś, olbrzymie drzewo na terenie jednego z ośrodków tworzy zagrożenie dla osób które niebawem zaczną korzystać z uroków lepszej pogody, na innych domkach widać powalone na nie mniejsze czy większe drzewa oraz konary, wiele jest też drzew które zwyczajnie zagrażają spacerowiczom i w najbliższym czasie konieczne będzie ich usunięcie. Sam teren JOR Polany to kilkanaście zgłoszeń które niebawem trafi do operatorów 112.

 Nie ma natomiast informacji z terenu gminy na temat uszkodzonych budynków. O ile z terenu powiatu spływają takie informacje, na terenie gminy takich wezwań do tej pory nie zanotowano. Powoli cichnąca wichura, mimo swojej niszczycielskiej siły wiatru, sprawiła mniej szkód od słabszej przed dwoma tygodniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.