Bardzo silny opór mieszkańców Koła przyniosła wieść o złożonym w dniu 18 sierpnia 2021 wniosku o wydanie uwarunkowań środowiskowych dla planowanej budowy chlewni na 1500 świń.

 Spotkanie mieszkańców z przedstawicielami UM Sulejów przyniosło jedynie odpowiedź na pytania o rodzaje procedur jakie muszą zostać dopełnione w tej sprawie, nie przyniosło jednak zapewnień na temat możliwości zablokowania tego rodzaju inwestycji już na etapie decyzji urzędniczej.

 Wobec czego mieszkańcy założyli Stowarzyszenie Ekologiczne „Czyste Koło”, dzięki temu uzyskali możliwość występowania jako strona w toczącym się postępowaniu decyzyjnym. Powstała również grupa na Facebooku o nazwie STOP Chlewni w Kole, tam będą zamieszczane wszelkie informacje na temat postępowania działaczy stowarzyszenia oraz toczących się procedur.

 Stowarzyszenie działające w imieniu zarówno mieszkańców jak i ekologicznego interesu Sulejowskiego Parku Krajobrazowego, jest w stanie zablokować planowaną inwestycję na długi okres czasu. Spotkania założycieli jak również sympatyków i osób zainteresowanych działalnością stowarzyszenia odbywać się będą w każdą niedzielę o godzinie 18:00.

 Szykuje się wobec tego bardzo ciężki bój dla obu stron, a jego koniec zaobserwujemy zapewne dopiero za kilkanaście a może więcej miesięcy.

Fiore

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.