Stalking- słowo zaczerpnięte z języka angielskiego, oznacza uporczywe nękanie, nagabywanie czy prześladowanie zagrażające czyjemuś bezpieczeństwu,

 Na karę zastępczą dwóch miesięcy aresztu lub nadzoru elektronicznego, skazał Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim mieszkankę Gminy Sulejów. Sprawa zaczęła się w 2017 roku, kiedy kobieta z kilku numerów telefonów zaczęła nękać jednego z mieszkańców. Proceder ten przybrał tak duże rozmiary (kilkanaście wiadomości dziennie z kilku numerów telefonu) że poszkodowany zdecydował się powiadomić organy ścigania. Ustalenie sprawcy trwało zaledwie kilka godzin, kobieta przyznała się do popełnionego czynu i w pierwszym posiedzeniu sądu, otrzymała karę grzywny. Nie posiadając stałego dochodu, nie była w stanie spłacić grzywny, wobec czego otrzymała karę zastępczą, prace społeczne. 

 Tej kary również nie udało się wyegzekwować, wobec czego kara została zamieniona na karę pozbawienia wolności. Ostatnie posiedzenie w tej sprawie, ustali końcowy przebieg kary.

 Mimo że na stalking, najczęściej narażone są kobiety, ewentualnie osoby medialne, w tym przypadku ofiarą uporczywego nękania został mężczyzna. Obecnie policja i prokuratura dysponuje narzędziami które pozwalają bezbłędnie wytypować sprawcę, w Polskich sądach takich spraw rocznie bywa ponad tysiąc, ta jednak była bardzo nietypowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.