Już nie Wiktoria, a Stacja Polana, to oficjalna nazwa terenów rekreacyjnych jakie powstają w najbliższym otoczeniu dawnej restauracji Wiktoria. Dziś można śmiało pożegnać dawną nazwę. Wczorajsze spotkanie z obecnymi dzierżawcami, panią Urszulą i panem Pawłem utwierdza mnie w przekonaniu że Stacja Polana będzie chętnie odwiedzanym przystankiem na mapie wakacyjnych podróży.

 W 2021 roku, być może już na majówkę, będzie można skosztować pierwszych specjałów z grilla zewnętrznego. Prace budowlane postępują, rysują się pierwsze kształty, jednak to pozostanie jeszcze tajemnicą dla czytelników. Otwarcie samej restauracji, to plan na najbliższe 2 lata, dewastacja budynku dawnej restauracji jest tak ogromna, że sam remont i przebudowa tego miejsca pochłonie większość tego czasu. Jak obiecują właściciele Stacji Polana, otwarcie restauracji nie jest celem samym w sobie. Miejsce to będzie ewoluować bez przerwy, pozwala na to duży obszar terenu jaki zostaje do dyspozycji dzierżawców. 

 „Historia tego miejsca jest dla Nas ważna, nazwa jest nawiązaniem do dawnej historii tego miejsca. Do stacji kolejki położonej nieopodal, oraz do polany, JOR Polana to przecież nazwa urzędowa całego tutaj terenu. Przychodzą do Nas ludzie i z emocjami opowiadają o tym co w tym miejscu przeżyli. My będziemy chcieli część tej historii tutaj pokazać. Zwracamy się do mieszkańców z wielką prośbą, szukamy zdjęć tego terenu z lat 1950-1970. Będziemy chcieli stworzyć z nich galerię, która pokaże dawny charakter tego miejsca” mówi Pani Urszula

  Będzie bezpiecznie, nowoczesny monitoring będzie obejmować cały teren Stacji Polana. Od pierwszego dnia działalności, sieć kamer zadba o bezpieczny wypoczynek. Niewykluczone jest również zbudowanie dużej sieci monitoringu, wraz z sąsiednią firmą Jakuba Lismana, który obejmie teren od drogi po brzeg rzeki.

  Tajemnicy, co powstanie w tym miejscu właściciele nie zdradzili. Widząc jednak ich pasję z jaką opowiadają o tym miejscu, jestem pewien że projekt o nazwie Stacja Polana, będzie znów pełne ludzi. 

  Pozostaje ściskać kciuki za powodzenie, zaniedbany przez lata teren zaczyna zachęcać inwestorów. Nieoficjalnie mówi się o budowie na terenie gminnym ośrodka sportowego, poszukiwaniu inwestora z branży hotelarskiej który pomoże w tym miejscu stworzyć ośrodek podobny do ośrodka w Spale. Oznacza to że teren odzyska dawną świetność, a jego wizytówką ma szansę zostać Stacja Polana.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.