Wczorajszy wieczór, przyniósł ważne wydarzenie w życiu sulejowskiej OSP. Spotkanie Sprawozdawcze w OSP Sulejów za rok 2022 to nie tylko omówienie działalności za rok ubiegły, ale również uhonorowanie odznaczeniami „Za Wysługę Lat” dużej części obecnych na spotkaniu druhów.

 Do listy nagród jeszcze wrócę, jednak na sam początek poinformuję o niezwykle ważnych słowach jakie padły w czasie zebrania. A mianowicie, będzie bezpieczniej. Do sulejowskiej remizy ma szansę trafić nowy sprzęt. Zastępca Naczelnika Piotr Ryszka przekazał bardzo dobrą nowinę, pojawiła się duża szansa na nowy lekki w pełni wyposażony samochód do ratownictwa wodnego, quad z przyczepą oraz łódź ratownicza. Dofinansowanie na zakup tego sprzętu o pozyskanie którego stara się UM Sulejów wraz z OSP Sulejów a także planowana budowa przez UM Sulejów miejsca do wodowania łodzi (slip), to główne elementy zwiększania poprawy bezpieczeństwa na obszarze działania OSP Sulejów. Slip na terenie miasta, będzie jedynym profesjonalnym tego typu miejscem na całą Gminę Sulejów. Mając na uwadze charakter gminy, dużą ilość wypoczywających nad wodą w całym regionie, taki slip znacząco poprawi możliwości ewentualnych działań ratowników.

 Pozyskanie tego sprzętu w programie dofinansowania 80/20, wymaga niewielkiego względem całej kwoty wkładu finansowego z „naszej” strony. Jak można było również usłyszeć, będą to ostatnie środki do których niezbędny będzie tak niski wkład własny. Obecnie ogłaszane programy mają finansowanie 50/50, wobec czego nie każda gmina będzie w stanie dofinansować swoje jednostki OSP tak wysokim wkładem własnym. 

 Ratownictwo medyczne, techniczne oraz wodne, sulejowska jednostka posiada te trzy specjalizacje. Jak podkreślił bryg. Łukasz Darmos z KM PSP Piotrków Trybunalski, rzadkim przypadkiem jest jednostka OSP z więcej niż jedną specjalizacją, trzy kierunki szkoleń przebytych przez sulejowskich druhów to bardzo duży zakres wiedzy. 

 Lista odznaczonych „Za Wysługę Lat” oraz okres służby dotyczącej odznaczenia :

 Tomasz Krasoń – 40 lat

 Janusz Gaik – 30 lat

 Piotr Ryszka – 20 lat

 Artur Sadowski – 15 lat

 Grzegorz Królik – 15 lat

 Kamil Markiewicz – 15 lat

 Janusz Błaszczyński – 15 lat

 Przemysław Sędkowski – 15 lat  

 Justyna Miłak- Włodarczyk – 15 lat

 Mariusz Stobiecki – 15 lat

 Sebastian Gaik – 10 lat

 Włodzimierz Borkowski – 10 lat

 Józef Stopka – 10 lat

 Grzegorz Szadkowski – 10 lat

 Patryk Masiarek – 10 lat

 Rafał Boik – 5 lat

 Michał Moneta – 5 lat

 Michał Szarlej – 5 lat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.