Duże zamieszanie wokół przejść dla pieszych, które zostały zlikwidowane. Ostatnie prace nad poprawą bezpieczeństwa w obrębie przejść dla pieszych na DK12 w Sulejowie, znacząco poprawiły widzialność zarówno samych przejść, jak i osób korzystających z nich.

 Warto jednak podkreślić, że dwa z dotychczas funkcjonujących przejść dla pieszych zostały zlikwidowane. Skrzyżowanie ulicy Piotrkowskiej z ulicą Szkolną, tutaj przejście zostało przeniesione o kilkanaście metrów w kierunku mostu, obecnie przechodząc od ulicy Szkolnej, mieści się po prawej stronie i posiada sygnalizację świetlną (jeszcze nieaktywną).

 Natomiast skrzyżowanie ulicy Piotrkowskiej z ulicą Błonie to całkowita likwidacja przejścia dla pieszych. Zaopatrzone we wzbudzeniowy sygnalizator przejście dla pieszych (również nieaktywna), znajduje się około 50 metrów od skrzyżowania w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego.

 Duża ilość pieszych korzysta z nich „na pamięć”, wobec czego w myśl nowych przepisów korzystają z tych miejsc z pierwszeństwem pieszego nad pojazdami, co może w niedługim czasie doprowadzić nie tylko do zagrożenia wypadkiem, ale również wypadku. A te jak wiemy z doświadczenia, często bywają tragiczne.

Wsparcie rozwoju portalu Sulejów 24

 

uizysklep
kosmetyka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.