Spotkanie kilkudziesięciu fanów kolarstwa przełajowego rozpoczęło drugi dzień II Jarmarku Bożonarodzeniowego. Na starcie biegu mieliśmy bardzo dużą rozpiętość wiekową, zarówno młodzież szkolna jak i zdecydowanie starsi weterani kolarstwa. z terenu kilku sąsiadujących powiatów.

 Formuła biegu była prosta: 30 minut plus jedno okrążenie trasy liczącej około 1100 metrów dało każdemu uczestnikowi przejechać kilka kółek. Pomimo przejazdu dla zabawy i rekreacji, dla najszybszych zawodników przewidziano również nagrody rzeczowe oraz podium ustawione przed ogromną choinką. Na trasie ścigał się dziś Święty Mikołaj a także jego pomocnica, Mikołaj był tak szybki że chwilami wyprzedzał własne spodnie, co uwiecznione zostało przez obecnych fotografów. Przed zajęciem pierwszego miejsca powstrzymał go jedynie ten drobny problem techniczny. 

  Jedynym warunkiem uczestnictwa była wpłata do puszki, organizowana w ramach Jarmarku kwesta na rzecz chorego Patryka Wysmyka, była obowiązkowa dla każdego uczestnika.

 Malownicza trasa, dała dziś pomysł na organizację w przyszłym sezonie zawodów Pucharu Polski w Kolarstwie Przełajowym. Nigdzie w kraju nie rozgrywa się zawodów na tak malowniczo położonej trasie, która dodatkowo okazała się mocno wymagającą technicznie. Czy dzisiejsza „ustawka” zapoczątkuje cykliczne zawody najlepszych krajowych zawodników? Zapewne potrzebne będzie wsparcie nie tylko kibiców, których dziś nie brakowało na trasie, ale również wsparcie samorządu i instytucji z regionu.

uizysklep
kosmetyka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.