Szalony pomysł budowy trasy MTB w Sulejowie, nabiera tempa. O ile jeszcze niedawno można było powiedzieć o luźno rzuconym pomyśle, dziś po kilku spotkaniach rozmawiamy już o gotowej koncepcji, którą można rozwijać wielotorowo.

 Na wczorajszym spotkaniu, zorganizowanym przez Hotel Podklasztorze, omówione zostały niemal wszystkie kierunku działania, a nawet został przedstawiony gotowy projekt z możliwością dostosowania do sulejowskiego terenu. 

 Prezentacji dokonał Przemysław Gierczak, który również poinformował jak tego typu obiekty są lokalizowane nie w terenie a wśród lokalnych społeczności, a to właśnie „lokalsi” muszą stać się głównym motorem napędowym takich miejsc. Jako najlepszy sposób do realizacji, wybrano powołanie stowarzyszenia. Będzie ponosić odpowiedzialność za teren wobec dzierżawcy (UM Sulejów), rozwijając to miejsce oraz dyscypliny sportów rowerowych do jakich trasy zostaną przygotowane. 

 Newsem dnia jest jednak wiadomość jaką otrzymała społeczność MTB Sulejów dziś rano, zgłosiła się do nich młodzieżowa ekipa fanów kolarstwa, gotowa pomóc przy budowie. Jak wiadomo osadzenie samej infrastruktury jest łatwe, jednak bez osób korzystających z niej miejsce odzyska przyroda w przeciągu kilku lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.