Rok temu, kiedy pandemiczna rzeczywistość zmusiła wszystkich do zmian w życiu, wróciła również tradycja uprawiania ogródków a sprzedaż nasion warzyw wzrosła o około 60%.

 Nie inaczej jest obecnie, mimo chłodnych dni, narzędzia ogrodnicze nie próżnują, a ogrodnicy mniej lub bardziej obeznani w swej pracy, wykorzystują każdą słoneczną chwilę do prac.

 Zanim jednak słońce ogrzeje ziemię na tyle, żeby można wysypać do niej nasiona marchewki, pietruszki czy innych smakołyków, warto skierować się po zakup gotowych już sadzonek truskawek czy poziomek. Do ich uprawy nie potrzeba wiele, a już dziś można wykonać nasadzenia. Jak widać po zdjęciach pierwsze plony pojawią się już w tym roku, ponieważ sadzonki jakie można zakupić, są w pełni rozwinięte i pod kwiatem.

 Do uprawy nie potrzeba wiele, worek obornika lub kompostu, kilka metrów kwadratowych ziemi lub trochę większe donice. Coraz modniejsze obecnie staje się ściółkowanie agrowłókniną, dzięki której pozbywamy się większości chwastów co pozwala na lepsze operowanie promieni słonecznych wśród dojrzewających owoców. Truskawki oraz poziomki, w krajowych warunkach nie są zbytnio narażone na choroby, oczywiście podczas częstych opadów pojawić się może szara pleśń, jednak zdecydowana większość hobbystycznych plantacji może się obyć bez używania chemicznych środków ochrony roślin.

 Duży wybór sadzonek można znaleźć w Sulejowie na Cmentarnej 22, sadzonki wysiewane są z nasion, jednak już w tym roku pojawią się na krzaczkach rozłogi, które można będzie użyć do powiększenia plantacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.