Kilka ostatnich lat zajęła budowa klubu, który dziś jest wizytówką Sulejowa. Kilkanaście grup szkoleniowych, w których najmłodszy zawodnik liczy sobie… 4 lata, a najstarszy dziś ma lat ponad 40 więcej, co pokazuje że Skalnik może być świetnym miejscem do spędzania czasu oraz doskonalenia własnych umiejętności dla każdego.
Dziś okazuje się, że do pełni szczęścia brakuje w klubie tego, czego klub nie posiadał nigdy a więc rozbudowanej infrastruktury. Szkolny stadion przy ulicy Koneckiej 45 oraz istniejący tam orlik czy wybiegi za bramką nie potrafią zaspokoić potrzeb tak dużego klubu. Dzisiejsze drużyny zajmują salę gimnastyczną w Łęcznie, boisko, orlik, wybiegi za bramką, halę sportową w Sulejowie a i tak w celu prowadzenia treningów drużyny seniorskiej, wynajmowane jest oświetlone boisko w Mniszkowie.
Wobec czego rozwiązaniem dającym nadzieję na stabilizację czy dalszą ekspansję rozwojową klubu jest przejście częścią grup na tereny JOR Polany oraz adaptacja dawnego stadionu oraz terenów przyległych na potrzeby sulejowskich drużyn.
O ile przejście na drugie sulejowskie boisko powinno odbyć się bez większych przeszkód, to już przystosowanie terenu do prowadzenia rozgrywek ligowych jest wydatkiem na jaki klub nie jest przygotowany (zgromadzono jednak i zabezpieczono w klubie część środków z przeznaczeniem na ten cel). Czy wobec tego znajdzie się rozwiązanie klubowych problemów?
Jest na to obecnie szansa jakiej nie było, zdaje się, nigdy. Przeprowadzone spotkania z lokalnymi samorządowcami a także politykami przyniosło już pierwsze rezultaty. Pojawiły się nowe bramki od Fundacji PGE dzięki wnioskowi napisanemu przez Radną Powiatu Piotrkowskiego Dorotę Jankowską, złożone zostały kolejne wnioski o dofinansowanie na zakup niezbędnego sprzętu na które pokierował Poseł Grzegorz Lorek, natomiast spotkanie z Zastępcą Burmistrza Michałem Gaczkowskim (od lat pasjonatem piłkarskim oraz w wolnych chwilach spikerem na stadionie Skalnika) w najbliższych dniach ma przynieść przedstawienie planu na rozwój „Polanki”.
I zdaje się, będzie to rozwój o jakim w czerwcu nikt nie marzył, wówczas na walnym zgromadzeniu członków Stowarzyszenia Skalnik Sulejów, podjęto decyzję o staraniach zmierzających do włączenia terenów gminnych na ulicy Błonie do celów treningowych. Jedną z rozważanych i zdaje się najwłaściwszych opcji jest budowa na tym terenie dwóch pełnowymiarowych boisk z dwustronną trybuną na 500-700 miejsc z nawierzchnią trawiastą na jednym oraz nawierzchnią sztuczną drugiego boiska.
Taki sposób urządzenia terenów umożliwi przeniesienie całego programu szkoleniowego rozbitego na kilka lokalizacji na jeden obiekt, sztuczne boisko w okresie jesienno-zimowym pozwoli na generowanie przychodów od innych, pozbawionych tych możliwości drużyn, natomiast cały obiekt wraz z zapleczem turystycznym jakie posiada Sulejów może stać się ciekawym miejscem na obozy szkoleniowe w okresie wakacyjnym. Nie tak dawno wybudowane zaplecze sportowe w postaci hali sportowej oraz boisk do uprawiania sportów plażowych jest idealnym przykładem jakie korzyści daje tak szeroko zakrojona rozbudowa sportowej infrastruktury.
Kolejny jubileusz klubowy rysuje się wobec tego w jasnych barwach, czy jednak na realizację pomysłów będziemy musieli czekać, czy też przystąpimy do niej „z marszu”, dziś nikt nie potrafi jeszcze dać odpowiedzi.
Zbudujcie coś ciekawego w innych miejscowościach na terenie gminy a nie tylko w samym Sulejowie. Skalniak. . Wszystko dane na tacy.
Klub Skalnik Sulejów od 75-ciu lat nie posiada żadnego swojego obiektu. Jedyną nieruchomością, jeśli można to tak nazwać jest używany garaż metalowy, zakupiony w tym roku. Gra na cudzych boiskach i wynajmuje obiekty w innych gminach. Stadion będzie własnością Gminy, klub będzie jednym z wielu użytkowników.