Dzisiejszy dzień jest ostatnim w tym roku, z tak wysokimi temperaturami. Zaczyna się wobec tego czas na intensywne ogrzewanie własnych domów.

O ile posiadacze pieców gazowych, w przypadku o którym piszę, nie mają zbyt wiele zmartwień, to zdecydowana większość czytelników, ma ostatnią chwilę na czyszczenie i przegląd przewodów kominowych.

W kraju, w sezonie grzewczym dochodzi do kilkuset pożarów sadzy. Jest to bardzo ciężka do opanowania sytuacja, ponieważ dostęp do miejsc zapłonu jest bardzo utrudniony.

W tym sezonie, pierwszy pożar tego typu już miał miejsce w Kłudzicach, jednak rozmowa z kominiarzem działającym na tym terenie uświadomiła mnie, że mała ilość zdarzeń jaką mamy od kilku lat, jest jedynie szczęściem mieszkańców. Duża część osób nie robi przeglądów wcale, mimo tego że raz w roku taki przegląd powinien zostać wykonany. Koszt usługi ,w zależności od budynku, zaczyna się od kilkudziesięciu złotych.

Straty wywołane pożarem, często kończą się ogromnymi rozmiarami, ponieważ dochodzi do pęknięcia przewodów kominowych a płomienie przenoszą się na budynek. Również brak aktualnych przeglądów, nie pozwala odzyskać odszkodowania w niektórych przypadkach, co powinno stanowić dodatkową zachętę do zadbania o własne oraz rodzin bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.