Obecne na Pilicy od wielu lat kajaki, w coraz większym stopniu uzupełniane są przez turystykę rowerową. W miniony weekend na leśnych ścieżkach czy bocznych drogach mieliśmy prawdziwy wysyp szukających ciekawych miejsc użytkowników dwóch kółek, napędzanych siłą mięśni kierującego.

 W Sulejowie powstała również grupa Facebookowa, na której można opracować plan nowej wycieczki i zaprosić innych użytkowników. Pod poniższym adresem można znaleźć grupę, i aktywnie uczestniczyć w jej działaniach. Kilka przykładowych tras które już pokonali w galerii zdjęć.

Rowerowy Sulejów

 A już w najbliższy piątek, na terenie „Morskiego Oka”, rozpoczną prace społeczne przy oczyszczaniu rowerowych tras miłośnicy sportów rowerowych skupionych wokół MTB Sulejów. W miejscu tym w przyszłości planowana jest budowa naturalnego toru do uprawiania sportów MTB, obecnie dla zmotywowania mieszkańców do odwiedzania tego terenu planuje się poszerzenie ścieżek oraz usunięcie niosących zagrożenie dla użytkowników gałęzi.

 W piątek 10 czerwca, od godziny 9:00 w tym miejscu pojawi się ekipa która wspólnie wykona zaplanowane prace. Ognisko, poczęstunek i zajęcie znajdzie się dla każdego chętnego, ponadto chętni będą mieli okazję poznać niegdyś świetnego zawodnika a obecnie trenera Kadry Polski Juniorów w Kolarstwie Przełajowym oraz MTB Przemysława Gierczaka.

Więcej o piątkowym wydarzeniu

 

kajaki
Strona Facebook'a: Wprowadź poprawny URL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.