31 grudnia 2019, Narodowa Komisja Zdrowia ChRL poinformowała po raz pierwszy o 27 przypadkach zapalenia płuc, nieznanego pochodzenia.

 Dziś wiemy że te przypadki były pierwszymi opisanymi przypadkami choroby wirusowej, która wstrząsnęła całą obecną cywilizacją.

 Dane dzisiejsze, to 84.115.762 przypadki na świecie, 1.830.978 zgony. 

 Marsz koronawirusa do Polski trwał nieco ponad 2 miesiące, 4 marca 2020 roku, pierwszy pacjent w kraju został zdiagnozowany w tym kierunku. Do dziś, licznik zachorowań to 1.305.774 osoby, natomiast zmarło w wyniku choroby 28.956 osób. 

 

Pamiętamy obrazki z przed kilku miesięcy, gdzie pokazywane były zaspawane drzwi do całych bloków, a godzina policyjna i zakaz wychodzenia z domów jaki obowiązywał niemal miesiąc, ściśle respektowane przez wojsko i policję. O ile ta dyscyplina sprawiła niemal całkowitą eliminację SARS-CoV-2 w kraju z którego pochodzi, cały świat zmaga się z coraz tragiczniejszymi statystykami. 

 Szczepionka, a konkretnie kilka różnych preparatów jakie są wprowadzane niemal na całym świecie, daje szansę na rozprawienie się z zapaścią gospodarczą, izolacją społeczną oraz brakiem wydolnych systemów opieki zdrowotnej. 

 Świat nie był przygotowany na pojawienie się nowej choroby. Wnioski jakie zostaną wyciągnięte podczas tych zmagań z chorobą, miejmy nadzieję, ochronią przed skutkami jakiejś innej choroby, która może pojawić się wśród ludzi w każdej chwili na skutek mutacji zwykłych wirusów.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.