Zaangażowanie rodziców, trenerów oraz działaczy klubowych w organizację rocznicowych obchodów, przyniosło oczekiwane przez wszystkich rezultaty.

 Kilkaset osób bawiło się wczoraj na imprezie organizowanej z okazji 75-cio lecia klubu MGKS Skalnik Sulejów. Na płycie boiska, które było pierwszym obiektem gdzie Skalnik rozgrywał swoje mecze, przez kilka godzin znów można było zobaczyć zmagania sportowe. Obiekt położony przy ulicy Błonie od wielu lat stoi opuszczony, odbywały się tam jedynie sporadyczne imprezy, w ostatnich dniach siłami rodziców został przywrócony do porządku, właśnie na potrzeby rocznicowego spotkania.

 Według deklaracji Burmistrza Wojciecha Ostrowskiego wypowiedzianej ze sceny podczas tego festynu, najbliższa sesja Rady Miejskiej powinna przynieść rozstrzygnięcie na temat udostępnienia klubowi boiska na najbliższych kilkanaście lat. Zarząd klubu widząc szansę na rozbudowę bazy treningowej, zebrane na festynie datki postanowił zabezpieczyć na cele renowacji i funkcjonowania boiska przy ulicy Błonie. Zebrane zostało niemal 6000 złotych, które zostanie wpłacone na specjalnie utworzone konto w oczekiwaniu na decyzję radnych.

 Wracając do samej imprezy, nawet chwilowe oberwanie chmury w pierwszych minutach nie zakłóciło przebiegu spotkania. Odbyły się wszystkie zaplanowane punkty programu, zaprezentowano wszystkich przybyłych zawodników, zapowiadany gość specjalny Patryk Stępiński występujący w ekstraklasie w Widzewie Łódź opowiedział o swoich sportowym życiu, rozegrano kilka konkursów dla młodych oraz dorosłych uczestników festynu. Największe emocje towarzyszyły zawodom w przeciąganiu liny, werwa z jaką do konkurencji przystąpili uczestnicy sprawiła że solidny sznur został dwukrotnie zerwany, wobec czego ukończono zawody w okrojonym składzie na rezerwowym sprzęcie.

 Takie spotkanie nie mogło odbyć się bez darczyńców. Poza darczyńcami na jakich klub zawsze mógł liczyć, pokazało się kilka nowych firm: Nowalijka, Stacja Polana czy S&M Nelly Fashion to nazwy które z pewnością jeszcze nie raz napotkamy na klubowym stadionie przy Koneckiej 45 (a być może niebawem Błonie 26).

kajaki
uizysklep

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.