Ponad 10 miesięcy wojny za wschodnią granicą Polski, kilkanaście transportów z darami do potrzebujących cywilów oraz wojskowych, kilka przekazanych aut na front. To „dorobek” jednej tylko gminy na polu działań pomocowych. To pomoc mieszkańców Gminy Sulejów.

 W związku ze zbliżającą się rocznicą wybuchu wojny, organizowany jest kolejny transport z pomocą humanitarną. W planach jest dostarczenie kilkuset paczek pomocy humanitarnej cywilom w miastach, które ucierpiały jako pierwsze. Sumy, Charków i północne obwody, to najprawdopodobniej tam zostanie zorganizowana wyprawa (obecnie istnieje zagrożenie ponownym atakiem wojsk rosji na to terytorium, ponownie jest prowadzona koncentracja wojsk najeźdźców na terytoriach przygranicznych, wobec czego wyprawa może zostać skierowana w inne rejony).

 Pomoc zostanie rozdana bezpośrednio do rąk osób znajdujących się w kwaterach zastępczych czy też mieszkających w Charkowskim metrze. A więc dla osób których domy znajdują się pod okupacją, zostały zniszczone w wyniku działań wojennych, bądź znajdują się w bezpośredniej odległości od frontu.

 Organizatorzy transportu, postarają się wprowadzić standaryzację paczek. W każdej znajdzie się kilka najpotrzebniejszych artykułów żywnościowych, ważąca około 5kg paczka będzie zawierać: 1kg kaszy, 500g makaronu, 500g fasoli, opakowanie herbaty 100 gram, 3 mięsne konserwy, tabliczka czekolady 100g, papier toaletowy, kostka mydła oraz świeca okopowa. 

 Do wyjazdu pozostało jeszcze około 60 dni wobec czego każda osoba chętna do wsparcia akcji, proszona jest do przygotowania paczki według tego spisu. Według organizatorów, ważne jest aby każdy obdarowany otrzymał zbliżony zestaw pomocy.

 Udostępnione zostanie kilka punktów na terenie Piotrkowa Trybunalskiego oraz Gminy Sulejów gdzie będzie można dostarczyć paczki, jak również zostanie udostępniony adres pod który będzie możliwość wysłania przesyłki, która autami wolontariuszy zostanie dostarczona do najbardziej potrzebujących.

 Wesprzeć akcję można również poprzez internet klikając tutaj 

 Środki ze zbiórki w całości posłużą do organizacji misji humanitarnej. Wyjazd organizowany jest dzięki połączeniu sił sulejowskiego oraz piotrkowskiego wolontariatu.

uizysklep
kosmetyka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.